24фудбал

Гол на Дембеле за полуфинале на Барселона (ВИДЕО)

Барселона со минимални 1-0 го совлада Реал Сосиедад и се пласираше во полуфиналето од Купот на Шпанија, Усман Дембеле беше стрелец на единствениот гол.

Шпанија

Работата за Барселона беше олеснета во 40. минута кога Мендез доби црвен картон, Реал Сосиедад остана со фудбалер помалку.

По седум минути игра во второто полувреме Дембеле од странична позиција биеше силно и постигна гол за водство на Барселона од 1-0 кое значеше и полуфинале.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.