24фудбал

Вегхорст постигна деби гол за Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Холандскиот напаѓач, Вут Вегхорст го постигна првиот гол во дресот на Манчестер јунајтед.

Англија

Вегхорст во финишот од првото полувреме донесе водство за Јунајтед од 2-0 на гостувањето кај Нотингем форест во првото полуфинале од Лига Купот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.