24фудбал

Дортмунд со гол во 93. минута дојде до три бода (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд со победа од 2-1 се враќа од гостувањето кај Мајнц, „милионерите“ до трите бода дојдоа буквално во последните моменти од натпреварот.

Германија

Мајнц тргна одлично, поведе уште во втората минута со гол на Ли Џае Сунг, но нивната предност траеше само две минути.

Веќе во четвртата минута од мечот, Рјерсон го изедначи резултатот на 1-1. 

Натпреварот почна фуриозно, со два гола за чеитири минути, па се очекуваа многу погодоци, но беше постигнат уште еден и тоа во 93. минута кога Рејна реализираше за комплетен пресврт и победа на Борусија Дортмунд од 2-1.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.