24фудбал

Салихамиџиќ го подбра „Гучи-Гнабри“: Тоа во Баерн не се прави, аматерски потег!

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ му замери на Серж Гнабри и потегот на напаѓачот да присуствува на модни ревии во Париз по ремито против РБ Лајпциг.

Германија

Серж Гнабри го сврте вниманието на себе со своето однесување надвор од терените. По натпреварот против РБ Лајпциг во петокот минатата недела, фудбалерите на Баерн Минхен добија слободен ден а Германецот се реши да отпатува во Париз и да присуствува на модни ревии.

Медиумите го нарекоа фудбалерот „Гучи-Гнабри“ и почнаа да прашуваат дали се дозволени вакви екскурзии во клуб како Баерн Минхен.

Јулијан Нагелзман излезе со дипломатски одговор но Хасан Салихамиџиќ реши да го подбере фудбалерот.

„Тоа е аматерски потег, се коси со размислувањето во Баерн Минхен, да се забавувате кога имате слободен ден. Добивате слободен ден за да се одморите и потоа да притиснете на педалот за гас на следниот натпревар“ - вели спортскиот директор на Баерн.

„Ќе разговараме за ова, секако дека има потреба за разговор“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.