24фудбал

Мбапе му помага на ПСЖ да договори засилување од Манчестер

Килијан Мбапе може да се почувствува дека има поголема улога во ПСЖ отколку само фудбалер откако доби обврска од клубот да помогне за ангажман на ново засилување.

Франција

Според француските медиуми, Мбапе сериозно си ја сфатил работата. ПСЖ сака да го донесе Бернардо Силва од Манчестер Сити со кого Мбапе заедно играше во Монако.

Наводно, Мбапе има задача да разговара со Бернардо Силва и да се обиде да го убеди да потпише за ПСЖ на лето.

Силва има договор со Манчестер Сити до јуни 2025 година, па ПСЖ ќе треба да плати некое обесштетување за да го добие.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.