24фудбал

Модриќ одбил да му стане соиграч на Роналдо и покрај тоа што на маса имал неверојатни 100 милиони евра?!

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Лука Модриќ одбил да му стане соиграч на Кристијано Роналдо и покрај тоа што Ал Наср на маса ставил две ипол годишен договор вреден 100 милиони евра, Хрватот сака да продолжи во Реал Мадрид.

Шпанија

Лука Модриќ можел да стане еден од тројцата најплатените фудбалери во светот (покрај Кристијано Роналдо и Килијан Мбапе), Ал Наср изразил сериозна желба да го ангажира Хрватот.

Клубот од Саудиска Арабија на маса ставил две ипол годишен договор вреден 100 милиони евра.

И покрај тоа што имал можност да заработува неверојатна сума на пари и одново да игра покрај Кристијано Роналдо, Лука Модриќ го одбил предлогот.

Фудбалерот од средниот ред сака да продолжи во Реал Мадрид и да стави потпис на нов договор со „кралевите“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.