24фудбал

Мекени ги договори личните услови со Лидс, останува уште клубовите да си подадат рака

Фудбалерот на Јувентус, Вестон Мекени веројатно ќе се пресели во Премиерлигата во јануари, негов следен клуб треба да биде Лидс.

Англија

Последните информации од Италија велат дека Вестон Макени ја прифатил понудата од Лидс, личните услови се договорени.

Сега двата клуба преговараат за условите под кои ќе се реализира овој трансфер.

Се верува дека преговорите ќе завршат успешно и американскиот фудбалер ќе се пресели во Лидс.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.