24фудбал

Челси нуди 60 милиони евра, а него го интересира само Брајтон

Играчот од средниот ред на Брајтон, Моизес Каиседо не е како другите, не дозволува интересот од гигантите да му влијае на играта.

Англија

Челси за Каиседо нуди 60 милиони евра, понуда која Брајтон ја одби.

„Фокусиран сум на Брајтон. Тука сум и секое коло играм. Не ме интересира што се случува надвор од клубот, мојот единствен фокус е Брајтон“, вели Каиседо.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.