24фудбал

Герет Бејл го смени спортот, станува голфер (ФОТО)

Познато е дека Герет Бејл е зависник од играње голф, тоа го правеше додека беше во Реал Мадрид, но сега откако заврши со фудбалот, почна поконкретно да се занимава со другиот спорт.

Англија

Герет Бејл неодамна објави дека става крај на фудбалската кариера, а од денес е јасно дека тој имал посериозни планови со голфот.

На социјалните мрежи тој објави дека ќе настапи на AT&T Pebble Beach Pro-Am голф турнирот. Тоа е натпреварување со награден фонд од дури седум милиони евра.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.