24фудбал

Рома ја одбила првата понуда од Милан за Заниоло - има само еден услов за тој да замине

Милан е еден од клубовите кои се заинтересирани за Николо Заниоло, росонерите испратиле и конкретна понуда за напаѓачот која била одбиена од Рома.

Италија

Заниоло не настапи на последните два меча за Рома, а нема да игра ниту на дербито против Наполи, причина е тоа што бара трансфер и не сака да ризикува да се повреди.

Неколку премиерлигаши се поврзуваа со Заниоло, а најзаинтересиран од Серија А е тимот на Милан.

Пауло Малдини веќе имал контакт со агентите на Заниоло, разговорите биле успешни, по што Милан доставил официјална понуда до Рома.

Понудата е позајмица со обврска за откуп за сума од 22 милиони евра на лето. Но за обврската да се активира потребно е Милан да се пласира во Лигата на шампионите и фудбалерот да има одреден број на настапи до крајот на оваа сезона.

Рома експресно ја одбила таа понуда, тие бараат сума од околу 35-40 милиони евра. Позајмица може само со обврска за откуп, но не и услови за активација на обврската.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.