24фудбал

Бруно Фернандеш и Антони со пцовки и навреди, Бразилецот го нарече капитенот „ку*вин син“ (ВИДЕО)

Бруно Фернандеш и Антони имаa мал вербален дуел на синоќешниот натпревар помеѓу Кристал Палас и Манчестер јунајтед, навивачите сметаат дека Бразилецот го нарекол капитенот „ку*вин син“.

Англија

Бруно Фернандеш и Антони си разменија пцовки и навреди на синоќешното гостување кај Кристап Палас. По поливина час игра, Антони ја задржа топката повеќе од потребното, не го проигра Бруно Фернандеш на време, па двајцата влегоа во вербална војна.

Се добива впечаток дека Бразилецот во еден момент го нарекува капитенот „ку*вин син“.

„Ѓаволите“ поведоа токму со голот на Бруно Фернандеш кон финишот на првиот дел, но остаа без два бода откако Олисе погоди во 91. минута. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.