24фудбал

Катарците почнаа да пуштаат без влезници за да ги наполнат стадионите (ВИДЕО)

Во првите кола од Светското првенство стадионите во Катар беа половично исполнети, но подоцна како одминуваше Мундијалот има повеќе публика од претходно, причината за тоа е - домаќинот пушта навивачи без влезници.

СП 2022

Домаќинот на Светското првенство, Катар низ текот на натпреварувањето го следат скандали кои се нетипични за останатите организатори досега.

Иако на почетокот стадионите беа полу-празни, беше пријавувано дека тие се максимално полни, бројките беа поголеми и од капацитетот на стадионите.

Подоцна стадионите почнаа да се полнат повеќе, а „Ла Медиа Инглеза“ откри зошто е тоа така.

Тие направија прилог од кој се гледа дека навивачи се пуштаат на стадионите без да имаат влезници. Катар и ФИФА не сакаат да дозволат да се гледа како стадионите зјаат полу-празни, па сега може да се влезе и без билет.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.