24фудбал

Рашфорд не само што може да го напушти Манчестер, туку може да си замине и од Премиерлигата

Договорот на Маркус Рашфорд со Манчестер јунајтед истекува по крајот на оваа сезона и тој може да го напушти Олд Трафорд како слободен играч.

Англија

Еден од клубовите каде што може да оди Рашфорд е ПСЖ. Претседателот Ал Келаифи не ја исклучи можноста да тргнат по Англичанецот.

„Тој е неверојатен, секој клуб би тргнал по Рашфорд доколку е слободен. Ние не го криеме тоа, сме зборувале и претходно. Дали ова лето? Зошто да не. Доколку е слободен, може да разговараме директно со него, но не сега“, изјави Ал Келаифи.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.