24фудбал

Стерлинг се враќа во Катар откако ги реши домашните проблеми

Рахим Стерлинг ќе се врати во базата на англиската репрезентација во Катар откако беше во Англија каде што беше ограбен неговиот дом.

СП 2022

Стерлинг доби дозвола да се врати во Англија по грабежот кој се случи во неговиот дом.

Од англиската репрезентација известија дека Стерлинг ќе се врати и ќе биде во составот на Англија во пресрет на утрешниот меч против Франција од четвртфиналето.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.