24фудбал

Ришарлисон му го покажа на Роналдо „гулабовиот танц“, а потоа му ги бакна нозете (ВИДЕО)

Ришарлисон е еден од најважните фудбалери на Бразил на ова Светско првенство, тој синоќа имаше посебен момент кога беше гостин во студиото на Роналдо.

СП 2022

Легендарниот Роналдо, работи како водител во студио во Катар за бразилска телевизија, синоќа по мечот со Кореја, гостин му беше Ришарлисон.

Фудбалерот на Тотнем беше импресиониран што седи до легенда каква што е Роналдо. Тој му го покажа „гулабовиот танц“ со кој ги слави погодоците. А потоа упати бакнеж до нозете на феноменот, со цел да покаже колку му значи.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.