24фудбал

Не се знае кој ќе биде нов клуб на Роналдо, но јасно е каде нема да игра - таму каде што му нудат најмногу пари

Кристијано Роналдо во моментов е без клуб, додека тој настапува на Светското првенство, неговиот агент Жорж Мендеш му бара нова средина, а тој добил насоки од фудбалерот каде сака да игра.

СП 2022

Кристијано Роналдо не сака да продолжи во Саудиска Арабија иако Саудијците му нудат неверојатни суми. Тоа е фудбалски неатрактивна земја за Португалецот и тој нема намера да игра таму без разлика на парите.

Приоритет на Роналдо е клуб од Европа кој настапува во Лигата на шампионите. И покрај годините, Португалецот смета дека сè уште може да игра фудбал на највисоко ниво, па сака да остане на континентот и да ги подобрува своите рекорди.

Роналдо ако треба и до 31. јануари ќе чека да пронајде нов клуб, а ако Мендеш не успее да му договори трансфер во Европа, следната дестинација за Португалецот ќе биде САД.

МЛС е резервната варијанта за Роналдо, а таму интерес има од клубот на Дејвид Бекам, Интер Мајами.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.