24фудбал

Да се наежиш како Наполитанците му изразуваат почит на Марадона: Почнаа тројца оперски пеачи, па продолжија сите... (ВИДЕО)

Вчера беше двегодишнина од смртта на Диего Марадона, а таму каде што остави најголема трага, во Неапол му оддаваат посебна почит.

Италија

За Аргентинците и Наполитанците, Марадона е Бог. Погледнете само како во Неапол синоќа му изразија почит на Аргентинецот.

Во градот тој си има свое катче каде што има голем мурал од него. По неговата смрт тоа стана место каде што луѓето му изразуваат почит. Синоќа се собраа стотици луѓе, а најголеми беа емоциите кога тројца пеачи почнаа песна за Марадона, па останатите продолжија.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.