24фудбал

Излезе снимка, како реагираше клупата на Португалија на големиот кикс на Диего Кошта (ВИДЕО)

Малку фалеше Португалија да го прокоцка водството против Гана и на противникот да му подари бод. Голманот Диего Кошта направи неверојатен кикс во самиот финиш од натпреварот.

СП 2022

Инаки Вилијамс остана позади Диего Кошта кој не го примети, голманот ја пушти топката, напаѓачот на Гана му ја зема но се лизна и пропушти да даде гол за 3-3.

Тоа се случуваше длабоко во судиското продолжение. Киксот го видовме и претходно, а сега излезе видео со реакцијата на клупата на Португалија. Сите се држеа за глава.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.