24фудбал

Еден статистички податок кажува колку лоша беше Холандија против Еквадор (ФОТО)

Селекцијата на Холандија треба да биде среќна што не го загуби натпреварот од Еквадор кој беше далеку подобар на теренот од лалињата кои важеа за фаворит на овој меч.

СП 2022

Холандија беше инфериорна во однос на Еквадор во секоја статистичка категорија, но во една беа исклучително очајни.

Холанѓаните имаа само два шута кон голот на Еквадор од кои еден во голот.

Од 1966 година до денеска ниту една друга европска селекција немала меч на Светско првенство со два шута или помалку. 

Тоа кажува колку очајна беше Холандија против Еквадор.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.