24фудбал

Непријатни сцени: Играчите на Иран беа натерани да ја пеат химната, фановите плачеа и исвиркуваа (ВИДЕО)

Во првото коло фудбалерите на Иран одбија да ја пеат националната химна во знак на протест кон властите од нивната земја која е зафатена од големи антивладини протести.

СП 2022

Но, на денешниот меч против Велс сликата беше поинаква. Фудбалерите на Иран биле приморани од страна на властите да ја пејат химната. Дел од фанови реагираа со плачење и свирежи. Сцените не беа пријатни за гледање.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.