24фудбал

Ибрахимовиќ во свој стил го прогнозираше СП, Швеѓанецот не може ни за миг да е нормален

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ даде луда прогноза за Светското првенство за весникот „Ле Паризиен“.

СП 2022

За се што го прашаа, одговорот му беше ист, го посочи својот клупски колега, Оливие Жиру кој Светското првенство го почна со два гола.

Ова е предвидувањето на Ибрахимовиќ:

НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР НА СП – Оливие Жиру

НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ НА СП – Оливие Жиру

ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА СП – Оливие Жиру

НАЈГОЛЕМ ТАЛЕНТ НА СП – Оливие Жиру

На Жиру му фали уште еден гол за да го помине Тјери Анри и да стане најдобриот стрелец за Франција на сите времиња.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.