24фудбал

Тите смирува: Нејмар ќе продолжи да игра

Нејмар ги загрижи Бразилците откако по мечот со Србија неговиот зглоб беше отечен.

СП 2022

Селекторот на бразилската репрезентација, Тите вели дека повредата не е сериозна и Нејмар ќе го продолжи Светското првенство.

„Не грижете се, Нејмар ќе го игра Светското првенство. Ќе продолжи да игра, можете да бидете сигурни во тоа“, вели Тите.

Претходно стигна и информација од докторот на бразилската репрезентација кој рече дека станува збор за превиткување на зглобот и Нејмар ќе треба да мирува ден-два.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.