24фудбал

Французите како да се од стакло, му се повреди уште еден играч на Дешам

Нема крај на проблемите на Дидие Дешам кога станува збор за повредени фудбалери, последните информации велат дека се повредил и Кингсли Коман.

СП 2022

Коман се повредил на тренингот. Се работи за мускулна повреда и нејасно е колку е таа сериозна. Некои медиуми прогнозираат дека можно е и за него да е завршено првенството.

Откако ги почна подготовките, Франција остана без Нкунку и Бензема, а на првиот меч се повреди и Лукас Ернандез.

Претходно поради повреди Дешам не можеше да смета на Канте, Погба, Кимпембе...


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.