24фудбал

Паника во Бразил, Нејмар се повреди! (ФОТО)

Не е сè така среќно за Бразил по победата над Србија, Нејмар го повреди зглобот, нејасно е дали ќе го продолжи првенството.

СП 2022

Нејмар од игра излезе во 79. минута, седна на клупата, ја покри главата со дресот и кај него пристигна лекар кој му го проверуваше десниот зглоб.

Нејасно е дали се работи за сериозна повреда или е само болка од обичен удар.

Додека не се дознае тежината на повредата на Нејмар, Бразилците ќе треперат, тој е главниот играч на репрезентацијата.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.