24фудбал

Инцидент во Катар, Аргентинци и Мексиканци се степаа (ВИДЕО)

Во сабота Аргентина игра против Мексико, меч кој може да биде клучен за нивната иднина на Светското првенство, а навивачи на двете репрезентации се тепаа во Катар.

СП 2022

Прв навивачки инцидент на Светското првенство во Катар, се тепаа навивачи на Аргентина и Мексико. За среќа страстите брзо се смирија без интервенција на полицијата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.