24фудбал

Емболо му пресуди на „својот“ Камерун (ВИДЕО)

Емболо кој е роден Камерунец го постигна единствениот гол за Швајцарија во победата од 1-0 против Камерун на почетокот од Светското првенство.

СП 2022

Швајцарија со победа го почна Светското првенство, тие славеа над Камерун со минимални 1-0.

Единствениот гол на мечот се случи во 48. минута кога по асистенција од Шакири, Емболо погоди за 1-0, резултат кој се покажа како конечен.

Интересно, Емболо е роден во Камерун, неговиот татко се уште живее во таа земја, но тој настапува за Швајцарија. По постигнатиот гол, напаѓачот не се радуваше поради почит кон африканската земја.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.