24фудбал

Камерунец му даде гол на Камерун, не се израдува (ВИДЕО)

Швајцарија поведе против Камерун со 1-0, а судбината сакаше Камерунец да го даде голот.

СП 2022

Со гол на Емболо во 48. минута Швајцарија поведе против Камерун со 1-0.

Напаѓачот на Швајцарија кој го даде голот, Емболо е роден во Камерун, неговиот татко се уште живее таму, но тој настапува за швајцарската репрезентација.

Емболо не се радуваше на погодокот поради неговата поврзаност со Камерун.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.