24фудбал

Батшуаи ги истрола Катар и ФИФА по мечот со Канада : Љубовта секогаш победува (ФОТО)

Белгија со гол на Батшуаи ја победи Канада и со три бода го почна Светското првенство, пред да го почнат турнирот Белгијците имаа проблем со третиот дрес.

СП 2022

ФИФА за да му удоволи на Катар, побара Белгија да го промени третиот дрес затоа што на него пишувало „Љубов“ (LOVE), што ги асосцира на поддршка за ЛГБТ правата.

По победата над Канада, Батшуаи ја ретвитна таа вест и напиша: „Не е проблем, љубовта секогаш победува“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.