24фудбал

Нација од која сите треба да земат пример, Јапонците повторно го чистеа ѓубрето (ВИДЕО)

Јапонските навивачи синоќа се радуваа на голема победа над Германија, но пред да почнат да слават, го исчистија стадионот.

СП 2022

Светот би бил многу почисто место за живеење доколку сите нации се угледаат на Јапонците, за жал тие се единствени. Само навивачите на Јапонија по секој меч на кој се дојдени вадат ќеси за ѓубре и собираат без разлика дали тие го направиле ѓубрето или некој друг.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.