24фудбал

Де Брујне искрен откако ја доби наградата за играч на мечот: Не знам зошто го добив овој трофеј, можеби поради името

Белгија синоќа не блескаше но ја оствари целта, со 1-0 ја победи Канада и ги освои првите три бода на Светското првенство во Катар.

СП 2022

Канада остави подобар впечаток, но искуството на Белгија пресуди, тие дојдоа до победата и ги освоија планираните три бода.

Наградата за играч на натпреварот ја доби Кевин Де Брујне, фудбалерот на Манчестер Сити смета дека тој не одиграл добар меч и не ја зслужил наградата.

„Не мислам дека одиграв одличен натпревар. Не знам го добив овој трофеј. Можеби поради моето име“, рече Де Брујне по натпреварот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.