24фудбал

Селекторот на Канада по поразот од Белгија: Им кажав на момците, сега ќе ја е*еме Хрватска!

Селекторот на Белгија, Џон Хердман откри што им кажал на фудбалерот по поразот од Белгија, им порачал дека сега ќе ја е*ат Хрватска.

СП 2022

Канада се прикажа во одлично светло против Белгија, особено во првото полувреме во кое не искористија пенал и промашија неколку добри шанси.

Белгија сепак ги однесе трите бода откако ги казни сите пропуштени можнисти на пртовинкот, Батшуаји го матираше Борјан во финишот на првиот дел.

По крајот на натперварот, селекторот Џон Хердман беше прашан што им кажал на своите фудбалери а тој со насмевка на лицето рече: „Им кажав дека местото им е тука, и дека ќе ја е*еме Хрватска! Без многу филозофии“.

Хрватска и Канада ќе ги одмерат силите во недела, мечот е закажан за 17 часот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.