24фудбал

„Градски“ гореше, Комити и Вардар славеа (ФОТО+ВИДЕО)

Вардар одигра пријателски натпревар против Железничар и победи со 2-0, мечот траеше 87 минути, тоа е годината кога е формирана навивачката група Комити, а тие направија вистински спектакл по повод 35 години од нивното постоење.

Македонија

Поранешниот голем ривал на црвено-црните, Железничар од Сараево, денеска беше гостин во Скопје по повод прославата на Комити и Вардар.

Комити славеа 35 години од своето формирање, а Вардар 75 години.

Западот гореше, мечот почна со огномет, а потоа Комитите славеа во свој стил, со многу факели, песни, кореографии...

Вардар го доби мечот со 2-0, головите ги дадоа Филип Јаневски и Ерен Парталко. По еден погодок во двете полувремиња.