24фудбал

Роналдо: Секогаш ќе го сакам Манчестер јунајтед и фановите, но време е за нов предизвик

Кристијано Роналдо потврди дека го раскинал договорот со Манчестер јунајтед, вели дека е вистинско време за нов предизвик.

Англија

Брзо откако Манчестер јунајтед информираше дека го раскинале договорот со Кристијано Роналдо, стигна официјална потврда и од Португалецот.

„По разговори со Манчестер јунајтед, заеднички се договоривме да ставиме крај на договорот веднаш. Го сакам Манчестер јунајтед и ги сакам фановите, тоа никогаш нема да се промени. Како и да е, чувствувам дека е вистинско време за мене да побарам нов предизвик во кариерата. Му посакувам многу успех на Манчестер јунајтед во остатоткот од сезоната и во иднина“, стои во соопштението на Роналдо.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.