24фудбал

Бруно Фернандеш од Катар: Македонија за Вардар! (ФОТО)

Ѕвездата на Португалија и Манчестер јунајтед кој во моментов е во Катар на Светското првенство, ги кани вардаровите навивачи утре да отидат на Националната Арена „Тодор Проески“ каде Вардар и Комити имаат посебна прослава.

Лига на Шампиони

„Македонија за Вардар, 23.11.2022“, стои на пораката која ја држи Бруно Фернандеш.

Стефан Ристовски е голем пријател со Бруно Фернандеш, па преку македонскиот капитен и Португалецот се вклучи во кампањата на Комити.

Утре на Националната Арена „Тодор Проески“ се игра пријателскиот натпревар меѓу Вардар и Железничар.

Најавен е вистински спектакл, Вардар слави 75 години, Комити слават 35 години. 

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.