24фудбал

Незгодно: Од Шпанската федерација му испратиле благодарница на Де Хеа за пензија од репрезентацијата, тој се зачудил, се нема повлечено

Од Шпанската фудбалска федерација му испратиле на Давид Де Хеа благодарница за пензија од репрезентација на Шпанија, а тој ја прифатил со чудење бидејќи никогаш не објавил крај на репрезентативната кариера.

Шпанија

Луис Енрике одлучи да не го повика Де Хеа за Светското првенство. Тој лично му се јавил на голманот и го известил.

Де Хеа побарал образложение, но не добил. Луис Енрике му кажал дека тоа е негова одлука.

Во Шпанската федерација разбрале дека Де Хеа се повлекува, па му испратиле благодарница за досегашниот допринос за репрезентацијата.

Голманот бил зачуден од гестот и возвратил дека никогаш не објавил пензија од репрезентацијата, не се повлекува, ниту планира да се повлече.

За многумина е шокантно како за Давид Де Хеа немаше место во репрезентацијата на Шпанија за Светското првенство.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.