24фудбал

Роналдо пофали неколку играчи на Манчестер јунајтед, а особено издвои еден

Во најголемиот дел од интервјуто со Пирс Морган, Кристијано Роналдо критикува, но неколку играчи добија и пофалби.

Англија

Тој особено го издвои неговиот соиграч од репрезентацијата Диого Далот на кој му предвидува голема иднина.

Запрашан за тоа кои се топ професионалци во Манчестер јунајтед, Роналдо рече: „Диого Далот секако, тој е млад и е голем професионалец и ќе има долга кариера во фудбалот. Би ги издвоил и Мартинез и Касемиро. Но, да, Далот е врвен професионалец“.

Пирс Морган беше запрашан и дали соиграчите го слушаат, Роналдо рече: „Не им е гајле. Некои да, но повеќето од нив не. Но тоа не ми изненадува“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.