24фудбал

Ждрепка: ПСЖ против Баерн, Ливерпул против Реал во осминафиналето од Лигата на шампионите

Ждрепката за осминафиналето од Лигата на шампионите донесе два мега дуели, ПСЖ ќе се сретне против Баерн Минхен, а Ливерпул ќе игра против Реал Мадрид.

Лига на Шампиони

ПСЖ не го освои првото место во својата група од Лигата на шампионите, а тоа го чинеше тежок противник во осминафиналето, францускиот шампион го доби Баерн Минхен.

Другото дерби е меѓу Ливерпул и Реал Мадрид кои се среќаваа и во финалињата на Лигата на шампионите.

Интересна се очекува да биде и средбата меѓу Милан и Тотнем, Антонио Конте се враќа во Италија.


ЛШ осминафинале:

Лајпциг - Манчестер Сити

Клуб Бриж - Бенфика

Ливерпул - Реал Мадрид

Милан - Тотнем 

Ајнтрахт Франкфурт - Наполи

Борусија Дортмунд - Челси

Интер - Порто 

ПСЖ - Баерн Минхен


Првите натпревари се играат на 14/15/21/22 февруари, реваншите се на 7/8/14/15 март.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.