24фудбал

Хари Кејн на твитер ги пецна навивачите на Марсеј (ФОТО)

Тотнем со гол во 95. минута го победи Марсеј со 2-1 и го исфрли францускиот тим од Европа.

Лига на Шампиони

Ноќта пред натпреварот навивачите на Марсеј околу три часот по полноќ пукаа со огномет над хотелот во кој беа сместени фудбалерите на Тотнем.

На крајот тоа не им помогна, а постот кој го објави Хари Кејн беше наменет за навивачите на Марсеј.

Тој објави слика од соблекувалната на Тотнем, стави емоџи со огномет и напиша: „Огномет по крајот на мечот“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.