24фудбал

Мане се огласи по контроверзниот момент на мечот Баерн-Интер: Ако не ги кренев рацете, ќе завршев во болница!

Садио Мане го прокоментира контроверзниот момент на мечот помеѓу Баерн Минхен и Интер и неговото играње со рака во шеснаесетникот, смета дека судијата донел права одлука и немало пенал.

Лига на Шампиони

Баерн Минхен синоќа со 2-0 го совлада Интер во меч без резултатско значење и само ја потврди својата доминација во групата Ц.

На стартот од натпреварот имаше еден контроверзен момент кој ја подели фудбалската јавност, при еден шут на Барела, Садио Мане ги крена рацете и ја блокираше топката како голман.

Судијата се консултираше и со ВАР, ја гледаше целата ситуација од неколку различни агли и на крајот реши да не досуден пенал.

Самиот Садио Мане се огласи по крајот на натпреварот и рече: „Ако не ги кренев рацете, ќе завршев во болница! Ова не е пенал“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.