24фудбал

Дарвин Нуњез го удри Елмас со бокс и доби жолт картон (ВИДЕО)

Ливерпул ја прекина серијата победи на Наполи откако го совлада со 2-0 на Енфилд во натпревар од Лигата на шампионите кој не ги промени работите на табелата.

Лига на Шампиони

Во судиското продолжение од натпреварот, при еден корнер, Елмас го чуваше Дарвин Нуњез. Двајцата имаа жесток дуел, Уругваецот отиде чекор подалеку и го удри со бокс нашиот фудбалер кој падна на тревата. Судијата свирна фаул и му даде жолт картон на Нуњез.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.