24фудбал

Левандовски ја посетил соблекувалната на Баерн, Милер вели: Жал ми е за него, знам колку е амбициозен

Медиумите од Германија пренесуваат дека Роберт Левандовски ја посетил соблекувалната на Баерн Минхен по синоќешниот натпревар на Камп Ноу, напаѓачот разговарал со своите поранешни соиграчи.

Лига на Шампиони

Роберт Левандовски изминатово лето реши да стави крај на престојот во Минхен и се реши за авантура во Барселона.

Судбината веднаш го стави Појлакот на мегдан со поранешниот клуб, а Роберт Левандовски немаше добро искуство. Напаѓачот ниту еднаш не ја затресе мрежата, два пати загуби и беше елиминиран од Лигата на шампиони.

Медиумите од Германија пренесуваат дека по крајот на синоќешниот натпревар на Камп Ноу, Роберет Левандовски ја посетил соблекувалната на Баерн Минхен и разговарал со своите поранешни соиграчи.

Дали напаѓачот изразил каење за својата одлука никој не сака да каже, Томас Милер само кратко рече: „Жал ми е за Лева, знам колку е амбициозен“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.