24фудбал

За Меси слободен удар е како пенал, ПСЖ ја совлада Ница (ВИДЕО)

ПСЖ ја совлада Ница со 2-1, Лео Меси погоди прекрасно од слободен удар а трите бода ги осигура Килијан Мбапе во второто полувреме.

Франција

„Светците“ се вратија на врвот на табелата откако вечерва со 2-1 ја добија пресметката со Ница.

Лео Меси уште еднаш покажа дека е мајстор за слободни удари и го матираше Шмајхел за 1-0 по половина час игра.

Лаборде изедначи на 1-1 на стартот од вториот дел, но гостите не издражаа до крајот, Мбапе во 83. минута погоди за 2-1 и победа на ПСЖ.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.