24фудбал

Спалети направи голем гест и ги собра симпатиите на прес-конференција (ВИДЕО)

Наполи денеска од 15 часот игра против Торино, а на прес-конференцијата пред мечот, тренерот Лучано Спалети направи голем гест.

Италија

Спалети на прес-конференцијата се појави со две рози. Новинарите го прашаа за кои се, а тој рече дека се за Масха Амини и Хадиса Најафи кои загинаа во протестите во Иран.

Периодов во Иран има големи протести на кои жените си ги бараат своите права. Спалети за потегот доби аплауз од новинарите.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.