24фудбал

Беше фудбалер на Интер, постигна преку 100 гола во Серија А, а сега стана кошаркар (ВИДЕО)

Звучи чудно, но Аргентинецот Родриго Паласио ја заврши фудбалската кариера и почна кошаркарска.

Италија

Родриго Паласио во Италија настапуваше за Џенова, Интер, Болоња и Бреша, постигна 101 во Премиерлигата. Има и 27 настапи за Аргентина. Тој по крајот на минатата сезона објави крај на кариерата, а од оваа почна да игра кошарка.

Паласио игра за Полиспортива Гарењано Баскет од Милано во Серија Д. Тој игра на плејмејкерската позиција.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.