24фудбал

Пандев му испрати порака на Милевски - замолчи! (ФОТО)

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев преку социјалните мрежи реагираше на изјавите на селекторот Благоја Милевски.

Македонија

Македонската репрезентација имаше лоша сезона во Лигата на нации која кулминираше со пораз од Бугарија во Скопје.

Го победивме само Гибралтар, двапати загубивме од Грузија, еднаш од Бугарија и одигравме реми со нив.

Селекторот Милевски по вчерашниот меч меѓудругото рече: „Без разлика на сите проблеми, сметам дека сме на прав пат“.

Горан Пандев преку стори на инстаграм ја искоментира таквата изјава со три емотикони кои значат дека селекторот треба да замолчи.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.