24фудбал

Меси: Оваа година е поинаку, повторно уживам во фудбалот

Лео Меси вели дека оваа година во ПСЖ му е многу подобро од претходната и тој знаел дека ќе биде така.

Франција

Првата сезона за Меси во ПСЖ не беше импресивна, но оваа ја почна во голем стил и повторно блеска на терените.

„Се чувствувам добро, се чувствувам поинаку од минатата година. Знаев дека ќе биде така“, вели Меси.

„Сега ми е поудобно во клубот, во соблекувалната, со моите соиграчи, играта... Се чувствувам многу добро и почнав повторно да уживам во фудбалот“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.