24фудбал

На Роналдо покажа колку е гладен за фудбал, му го пукнаа носот, но не сакаше да излезе, го одигра цел меч

Синоќа Португалија со убедливи 4-0 победи на гостувањето кај Чешка, а во центарот на вниманието беше Кристијано Роналдо иако не даде гол.

Останато

На вчерашниот меч со Чешка, Кристијано Роналдо покажа колку е гладен за фудбал. Тој уште во првото полувреме заработи повреда на носот, беше крвав, но не сакаше да биде заменет. Имаше крвава лузна на носот, но го одигра целиот меч и имаше една асистенција.

Португалија ја крева формата пред почетокот на Светското првенство, синоќа два гола даде Далот, а по еднаш погодија Бруно Фернандеш и Диого Жота. За Чешка, Шик промаши пенал.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.