24фудбал

Реакцијата на Нејмар кога бразилските новинари го прашаа за Мбапе (ВИДЕО)

Односите меѓу Нејмар и Килијан Мбапе ова лето се расипаа, двете ѕвезди на ПСЖ не се поднесуваат и има причина за тоа.

Франција

Мбапе побара од раководството на ПСЖ да го продаде Нејмар во изминатиот преоден рок, а откако Бразилецот дозна за тоа, нивниот однос комплетно се сруши.

Тоа се чувствува на теренот, особено беше видливо во првите кола од сезоната кога проблемот се уште беше тазе.

Нејмар сега е со бразилската репрезентација, а новинарите од оваа земја го прашаа токму за односот со Мбапе. 

Реакцијата на Нејмар на прашање, најдобро говори во каков однос е со Мбапе.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.