24фудбал

Македонија играше, Грузија води по првото полувреме (ВИДЕО)

Грузија со автогол на Бојан Миовски има водство од 1-0 по првото полувреме против Македонија.

Македонија

Момците на Благоја Милевски доминираа во најголемиот дел од првото полувреме, но единствениот гол го даде Грузија.

Македонија создаваше шанси, имавме можности преку Спировски и Барди, но откако не ја искористивме иницијативата стигна казна.

Во 35. минута главната ѕвезда на Грузија, Кварацхелија центрираше, топката го удри Миовски и влезе во голот на Димитриевски за водство на Грузија од 1-0.

Откако Грузијците го дадоа голот, се смени сликата на теренот, тие станаа тимот кој почна да доминира, а ние како да бевме шокирани од водството на противникот.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.