24фудбал

Чудна ситуација: Лео Меси доби шлаканица од Де Пол на тренинг (ВИДЕО)

Необична ситуација се случи на тренингот на Аргентина која брзо стана хит на социјалните мрежи. Де Пол го удри Меси со шлаканица по раката со која ѕвездата на ПСЖ со го држеше лицето

Јужна Америка

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Родриго Де Пол веројатно слушна нешто од Меси што не му се допаѓаше, па го удри по раката и рече: „Дали си глупав, Лео“.

Во средината меѓу нив застана Паредес кој го повлече Де Пол, а веднаш потоа атмосферата стана позитивна и се заврши со насмевки на лицата.

Веројатно ситуацијата не е сериозна со оглед на тоа што Меси и Де Пол важат за добри пријатели.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.